Wypadanie włosów – jak je powstrzymać?

Wrz 05

Wypadanie włosów – jak je powstrzymać?

Włosy to temat, który spędza Ci sen z powiek? Wypadają garściami, a na Twojej głowie zamiast bujnej czupryny znajdują się cienkie pióra? A może stresujesz się przed każdym myciem włosów, ponieważ wypadające kosmyki zatykają odpływ Twojego prysznica?

Jak poznać nadmierne wypadanie włosów?

Jeżeli utożsamiasz się z powyższymi zdaniami – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Na początek powinnaś poznać kilka istotnych faktów. Po pierwsze, z głowy każdego człowieka wypada nawet do 100 włosów dziennie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ taka sytuacja związana jest z naturalnym cyklem wzrostu włosa. Jeżeli jednak dostrzegasz wyraźne przerzedzenie włosów i brak wzrostu nowych tzw. baby hair, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

O wypadaniu włosów i łysieniu przeczytasz także na: www.sklepestetyka.pl/Co_na_wypadanie_wlosow_i_lysienie_Przestan_myslec_o.html

Przyczyny wypadania włosów

Zastanawiasz się, jakie są przyczyny takiej sytuacji? Niestety nie można wyróżnić jednego konkretnego powodu. Istnieje ich mnóstwo, a jednym z najczęstszych jest nieodpowiedni styl życia. Kryje się pod nim notoryczny stres, palenie papierosów, czy też niedobór białka i witamin w diecie. Warto więc porzucić niezdrowe nawyki, a w przypadku niedostatku składników odżywczych wspomóc się suplementami.

Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?

Aby wspomóc leczenie dermatologiczne, możesz zatem wprowadzić w życie zdrowe nawyki. Równie istotna jest pielęgnacja włosów i skóry głowy. Przy wyborze kosmetyków powinniśmy zwrócić uwagę na ich skład. Jednym ze składników, o którym warto wspomnieć jest minoksydyl, czyli substancja zwalczająca łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn. Często jest on wykorzystywany w szamponach, maskach, odżywkach, czy też wcierkach do włosów. Minoksydyl wydłuża i wzmacnia włosy, a pierwsze efekty jego działania dostrzec można już po 2 miesiącach.

Wypadanie włosów to uciążliwy problem. Nie da się go zlikwidować z dnia na dzień. Jednak wybór odpowiednich preparatów w połączeniu z wytrwałością i systematycznością pomogą Ci uzyskać pożądane rezultaty.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *