Trychologia – sposób na wypadające kosmyki

Wrz 21

Trychologia – sposób na wypadające kosmyki

Problemy związane ze skórą głowy i włosami dotyczą znacznej części społeczeństwa. Aby ich leczenie okazało się skuteczne, należy poznać przyczynę zaistniałego problemu. Jednak w zaciszu domowym jesteś w stanie rozpoznać tylko niektóre z powodów. Dlatego też powstała trychologia. Jest to stosunkowo nowa, lecz stale rozwijająca się dziedzina nauki, która specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy.

Trychologia – czym się zajmuje?

Jakie schorzenia konkretnie bierze pod lupę? Jako pierwsze należy wymienić łysienie, czyli problem z którym społeczeństwo boryka się najczęściej. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest mnóstwo, od problemów hormonalnych i stresu po błędy żywieniowe. Łysienie to jednak nie jedyne schorzenie, którym zajmuje się trychologia. Kolejnym jest choroba dziedziczna, a mianowicie łuszczyca, która objawia się pod postacią biało – srebrnych i czerwonych plam. Poza tym, trychologii nie jest obce również łojotokowe zapalenie skóry i popularny łupież.

Więcej na temat trychologii w artykule: www.sklepestetyka.pl/trychologia-nowa-dziedzina-kosmetologii-medycznej.html

Przyczyny zniszczonych i słabych włosów

W dzisiejszych czasach zdrowych włosów można szukać ze świecą. Niszczymy je przez zanieczyszczone powietrze, chlorowaną wodę, czy też tzw. stylizacje na gorąco. Nie sposób nie wspomnieć również o szybkim tempie życia, który często wiąże się ze stresem i brakiem zbilansowanej diety.

Niedobór czasu powoduje, że nierzadko sięgamy po wysoko przetworzoną żywność. W efekcie włosy stają się suche, matowe i słabe, a ich końce rozdwajają się.

Dlatego też w niektórych przypadkach pomoc trychologia jest niezbędna. Za pomocą specjalnych kamer bada on mieszki włosowe i skórę głowy, co stanowi fundament dalszego leczenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *