Resweratrol – na zdrowie i dłuższe życie

Maj 19

Przeprowadzane badania dowodzą, że resweratrol obniża cholesterol, a także ogranicza stany zapalne w obrębie serca. Coraz więcej naukowców pracuje nad zastosowaniem resweratrolu w leczeniu chorób nowotworowych w leczeniu miażdżycy i objawów choroby wieńcowej Resweratrol uwalniający się w czasie fermentacji czerwonego wina ma również wpływ na działanie ludzkiego układu odpornościowego. Przeciwdziała infekcjom, zwalcza bakterie. Winogrona zawierają dużą ilość kwasu elagowego, który unieszkodliwia niebezpieczne substancje rakotwórcze. Z tego względu wina czerwone, otrzymane z fermentacji soku razem ze skórkami owoców, zawierają więcej resweratrolu niż wina białe.

Resweratrol - resveratrol

Obecnie na rynku coraz więcej firm wprowadza do sprzedaży preparaty, w których głównym  składnikiem jest resweratrol. A jeśli nie pigułka – to pozostaje nam tak jak mieszkańcy Francji pić do posiłków czerwone wino, które pomorze jednocześnie w trawieniu.

Resweratrol występuje w 72 roślinach m.in. w peruwiańskim drzewie kasja, w winogronach głównie ciemnych, żurawinie, borówkach, malinach, czarnych porzeczkach oraz orzeszkach ziemnych.