Resveratrol – eliksir długowieczności

Lut 18

Przez długi czas wszyscy zastanawiali się w czym tkwi tajemnica długiego życia i zdrowia Francuzów. Jest to jedna z europejskich nacji z najwyższą średnią długością życia – wynosi ona już ponad 80 lat. Czyżby to zdrowa dieta była sekretem takiej długowieczności? Dzienne menu mieszkańca Francji nie obejdzie się bez ciężkich serów, tłustych i słonych wędlin, masła, bagietek, croissantów. Szybko jednak zauważono, że równowagę dla tak niezdrowej kuchni stanowi chętnie i w dużych ilościach pite przez Francuzów czerwone wino.

Okazało się, że w winie występuje wysokie stężenie resweratrolu – związku, którego najwięcej znajduje się w skórkach winogron. Resweratrol odpowiedzialny jest za długie życie i zdrowie smakoszy czerwonego wina.

Resveratrol zapobiega chorobom serca, obniża cholesterol, skutecznie przeciwdziała miażdżycy i wspomaga leczenie cukrzycy, przeciwdziała chorobom nerek i trzustki. Pomaga utrzymać w dobrym stanie skórę i naczynia krwionośne oraz opóźnia proces starzenia.

Teraz, kiedy znamy już sekret długowieczności Francuzów, możemy korzystać z dobrodziejstwa resveratrolu, niekoniecznie urozmaicając naszą dietę w lampkę wina. Jedna kapsułka suplementu Resvera-Vitis zawiera tyle resveratrolu, ile 2 litry czerwonego wina.