RESVERA-VITIS – jedyny suplement dla Ciebie

Paź 08

Resweratrol – pod tą dość trudną do wymówienia nazwą kryję się pewien dobroczynny dla naszego zdrowia związek chemiczny. Posługując się fachową, chemiczną nomenklaturą należy powiedzieć, że jest on polifenolem, pochodnym stilbenu, należy do grupy organicznych związków chemicznych.

resveratrol lecznicze winogrono

W przyrodzie związek ten jest, co może dziwić, dość powszechnie spotykany – znajdziemy go zwłaszcza w winogronach czy też w orzeszkach ziemnych czy czarnej porzeczce. Nawiasem mówiąc – to właśnie tej substancji przypisuje się odpowiedzialność za tak pozytywne właściwości czerwonego wina i – powiązaną z tym faktem – długowieczność Francuzów. Przede wszystkim resweratrol działa jako wyjątkowo skuteczny przeciwutleniacz (substancja wspierająca naturalne komórkowe mechanizmy obronne). Ponadto jest naturalnym środkiem antygrzybicznym.

Bardzo interesująco przedstawiają się wyniki badań naukowych nad ta substancją. Otóż był on podawany miedzy innymi starym myszom laboratoryjnym. Testy wykazały u nich znaczną redukcję objawów starzenia, w tym – co bardzo istotne – zahamowanie spadku gęstości kości. Dziś, w dobie choroby Alzheimera i osteoporozy informacja ta nie może być bagatelizowana. Co więcej – znów odwołując się do badań nad myszami – substancja ta wydłużyła życie grupie karmionej pokarmem wysokokalorycznym, zbliżając średnią życia do grupy kontrolnej, poddanej zrównoważonej diecie.

Jakie jednak znaczenie ma to dla przeciętnego człowieka? Konieczność stosowania diety i jedzenia owoców to przecież żadna nowość.

Nowością jest jednak niedawno wprowadzony na rynek, rewelacyjny suplement diety – RESVERA-VITIS, zawierający niespotykane stężenie resweratrolu – jedna kapsułka odpowiada 2 litrom wina!