Resveratrol

Resveratrol to 100 day payday loans naturalny związek organiczny z grupy polifenoli, produkowany przez rośliny w obronie przed infekcjami.
Resveratrol występuje w: winogronach/winorośli, zwłaszcza gatunki Vitis vinifera, Vitis labrusca, Vitis muscadine, truskawkach, borówkach czarnych, morwie, żurawinie, orzechach ziemnych.W dużych stężeniach obecny jest w rdeście japońskim (falopii japońskiej) – roślina ta jest stosowana z powodzeniem od tysiącleci w medycynie dalekiego wschodu. Resveratrol został po raz pierwszy wyodrębniony właśnie z korzeni rdestu japońskiego.
Resveratrol, występując w czerwonym winie produkowanym z winogron, ma istotny wpływ na jego dobroczynne oddziaływanie na organizm, o którym Francuzi przekonywali się przez wieki.

Wielu badaczy uważa, że Resveratrol jest odpowiedzialny za tzw. francuski paradoks 1 hour loans no fee – tzn. – wyjątkowo niską zapadalność na choroby sercowo-naczyniowe, mimo ich teoretycznie niezbyt zdrowej, tłustej diety i picia dużej ilości alkoholu. Regularna konsumpcja czerwonego wina bogatego w reswerador wykazała zdecydowaną poprawę warunków zdrowia i wydłużenie długości życia.
Resweratrol jest skuteczny w:
– zapobiega oksydatywnym uszkodzeniom komórek
– blokuje procesy karcynogenezy
– stymuluje detoksyfikację, w tym substancji rakotwórczych
– zmniejsza natężenie odpowiedzi zapalnej
– hamuje proliferacje komórek nowotworowych
– indukuje apoptozę czyli śmierć komórek nowotworowych
– inhibuje angiogenezę czyli tworzenie nowych naczyń krwionośnych, inwazję i przerzuty
– uwrażliwia komórki nowotworowe na chemio- i radioterapię.

resveratrol